Home Jak nainstalovat interiérové dveře
 
 
Jak nainstalovat interiérové dveře  

První způsob

Instalace průběžným způsobem.
Podle velikosti křídla jsou vyměřeny rozměry zárubně a vsazeny dva oddělitelné panty a zámek. Dveřní blok je instalován do otvoru pomocí 6-8 šroubů, které drží provrtanou zárubeň na stěně. Dále je dveřní blok upevněn pomocí dřevěných klínů tak, aby dveře zůstaly na místě a stabilní v každé otevřené pozici. Poté je třeba zapěnit spáry mezi zárubní a stěnou.

Druhý způsob

Instalace dveří na pěnu. Podle velikosti křídla jsou vyměřeny rozměry zárubně. Pomocí měřického pásma, vodováhy, základu, křídla a dřevěných klínů je zárubeň vsazena do otvoru. Provádí se zapěnění spárů. Když je pěna zcela suchá (24 hodin), jsou připevněny panty na zárubeň a pak i dveřní křídlo. Nastavení mezery mezi styky dveřních křídel – musí být stejně hluboké, jako je hloubka vsuvky pantů. Instaluje se zámek. Nevýhodou je, že montažní pěna má schopnost rozšíření, či zmenšení, v závislosti na vlhkosti vzduchu. V důsledku toho se může dveřní zárubeň začít deformovat a dveře se přestanou zavírat.

Třetí způsob

Podle velikosti křídla jsou vyměřeny rozměry zárubně, vsazeny dva oddělitelné panty a zámek. Dveřní blok je instalován do otvoru pomocí 3-6 bodů upevněných průběžným způsobem pod panty a zpětnou lištu zámku. Dveřní blok je upevněn na místo pomocí dřevěných klínů, poté následuje zapěnění montážní pěnout. Nevýhodou této metody je uchycení pouze v třech bodech.

Čtvrtý způsob

Podle velikosti křídla jsou vyměřeny rozměry zárubně, vsazeny dva oddělitelné panty a zámek. Blok je instalován do otvoru pomocí dřevěných klínů a montážní pásky, která je pomocí šroubů připojena na obou stranách k čelu zárubně a stěně. Pěnení montážní pěnou.
Největší nevýhodou této metody je, že není možné přesně nastavit dveřní blok, protože šrouby jsou montovány pod úhlem 45 stupňů.

První z uvedených způsobů je pohodlnější v tom, že dveřní zárubeň je lépe upevněna ve dveřním otvoru. A pokud plánujete instalace interiérových dveří tímto způsobem, zabere to méně času než všechny ostatní.

 
logo
           

Bavoryně 86, 267 51 Zdice
tel:   +420 773 111 200
e-mail: 773111200@seznam.cz